Filosofie projektu

CO NÁS VEDLO K ZALOŽENÍ STUDENTSKÉHO BRNA A PROČ TO VLASTNĚ DĚLÁME.

CHCEME EFEKTIVNĚ ŘEŠIT NÁPADY A PROBLÉMY STUDENTŮ V brně

Studentské Brno vzniklo jako spolek legitimně volených zástupců pěti brněnských univerzit, a především jako tým aktivních studentů, kteří se rozhodli věnovat kus svého volného času pomoci ostatním studentům a jejich nápadům a projektům, jež si kladou za cíl zlepšit veřejný prostor města Brna.

Vedle toho ve Studentském Brně organizujeme vlastní akce a projekty s totožným cílem. Spolupracujeme s vedením města, rektoráty univerzit, akademickými senáty, neziskovými organizacemi i studentskými spolky a společně pracujeme na tom, aby Brno bylo městem, kde dobré nápady neskončí svou cestu na papíře, a skutečně se realizují!

Jaké tedy budou tvé první kroky v případě, že budeš chtít přispět svým nápadem ke zlepšení života a prostředí v Brně, ale nebudeš vědět kde a jak začít?

Přesně proto jsme tu my a tato webová stránka, skrz kterou můžeš svůj projekt nebo záměr jednoduše registrovat. My se na něj podíváme, a když bude celá věc dávat smysl, domluvíme schůzku s primátorem Brna, kde dostaneš příležitost svůj nápad představit a na které společně s vedením města dohodneme další postup. Navíc jeden člen našeho týmu se stane za naší stranu takzvaným garantem projektu a pomůže ti s jeho uskutečněním.

Dotáhnout nápad nebo dobrou myšlenku do úspěšného konce nemusí být často lehké, našim cílem ale je udělat tvou cestu projektem co nejjednodušší. Budeme proto rádi, když si svůj nápad nenecháš pro sebe a obrátíš se na nás.

Albert Štěrba                 
ambasador Studentského Brna

 

 

Projekt podporují
logo-mu.png logo-vut.png logo-mendelu.png logo-brno.png