Aktuálně

Studentská Lipa
15. 10. 2018

V sobotu 15. září se v parku na Kraví hoře sešli zástupci pěti Brněnských univerzit, aby společně zasadili studentskou lípu. Toto datum nebylo vybráno náhodou, ale mimo jiné za účelem oslavy Mezinárodního dne demokracie. ✌️✌️✌️ Jako studenti máme významné postavení při budovaní demokratické občanské společnosti. O to více je toto postavení potvrzeno historickým vývojem Československé a České i Slovenské republiky. Vystupující řečníci však nevzpomínali pouze na stoleté výročí vzniku Československa či na kruté okamžiky minulosti, ale zdůraznili také potřebu aktivně se zapojovat do současného politického dění a vývoje. Děkujeme všem zúčastněným za vyjádřenou podporu, a také městské části Brno - střed, ktorá nám umožnila tuto studentskou lípu demokracie v parku zasadit a pomůže nám s péčí o ni! :)

Zástupcům své univerzity můžete kontaktovat na jednotném maily

Posouváme se stále vpřed! Zástupce své univerzity už můžeš kontaktovat na jednotných mailech. Psát jim můžeš na: vut@studenskebrno.cz vfu@studentskebrno.cz jamu@studentskebrno.cz muni@studentskebrno.cz mendelu@studentskebrno.cz

Máme nového ambasadora!
8.6.2018

7. 6. 2018 proběhla volba nového ambasadora Studentského Brna. Na další rok byl zvolen Albert Štěrba z Masarykovy univerzity. Moc mu gratulujeme a těšíme se na spolupráci! Děkujeme i našemu bývalému ambasadorovi Michalovi Hořínkovi, který Studentské Brno vedl poslední dva roky. Přejeme mu mnoho úspěchů do budoucna.

Dokončili jsme další projekt!
1.6.2018

Projekt Více pointů s pitnou vodou je dokončen. Realizovaly se dvě nová pítka na Komenského náměstí u JAMU a na Náměstí 28. října. V rámci projektu vznikla mapa se všemi pítky v centru Brna. V mapě jsou popisky přesného umístění pítek a jejich fotky pro lepší orientaci. Mapu si můžete zobrazit zde (https://1url.cz/3t7WJ). Bojíte se napít z pítek? Nemusíte, pítka jsou kontrolovaná a proudí z nich osvěžující pitná voda. Děkujeme všem organizacím, které se na dokončení projektu podíleli.

Nábor nových členů
24.4.2018

POZOR POZOR! Hledáme do našeho týmu nové tváře! Máš zájem stát se naší součástí? Tak nám napiš do tohoto pátku na e-mail Jiri.najvar@gmail.com. Sháníme do týmu: - human resources - public relations - mentory projektů - produkční pro eventy - grafik. Těšíme se na tebe :)

3. ročník Studentského odpadkobraní je za námi
13.4.2018

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Studentského odpadkobraní. V okolí Parku Hády, který plánujeme realizovat jsme společně vysbírali další 3 tuny odpadu! :)

Studentské odpadkobraní
3.4.2018

Zveme Vás již na třetí ročník Studentského odpadkobraní, které se bude konat 12.4. od 15:00. Tentokrát znovu napomůžeme vzniku Parku Hády kde se bohužel znovu hromadí černé skládky. Stačí se registrovat na http://www.uklidmecesko.cz/event/17560/

Koho kontaktovat?
15.3.2018

Máš nápad a nevíš kdo by ti s ním mohl pomoci? Napiš členovi Studentského Brna z tvojí univerzity. Více v záložce kontakty :)

Pět univerzit
27.1.2018

Máme pro vás skvělou novinu! Studenti Janáčkovy akademie muzických umění v Brně a Veterinární a farmaceutické univerzity Brno se připojují ke Studentskému Brnu. Nyní tedy už jako studenti pěti brněnských univerzit budeme dále rozvíjet město Brno společně s vedením města.

Hapalův park
17.11.2017

3 měsíce jste měli možnost zapojit se do hlasování o názvu nového největšího parku v Brně na výstavách soutěžních návrhů nebo zde na našich stránkách. Všichni nominovaní by si zasloužili, aby byl park pojmenován po nich a proto každý z nich bude mít vzpomínkové místo v našem novém parku. Pro pojmenování jste zvolili Richarda Hapalu, který jakožto student a odbojář obětoval svůj život za svobodu. Děkujeme, že jste se zúčastnili. Richard Hapala - 308 hlasů, František Pavelka - 201 hlasů, Vladimír List - 144 hlasů, Petr Hass - 123 hlasů, Josef Žemlička - 93 hlasů

< 1 2 3 4 >

Projekt podporují
logo-mu.png logo-vut.png logo-mendelu.png logo-brno.png